Twoja strona www Dodaj stronę

Centrum Pieniądza NBP im. Sławomira S. Skrzypka

Centrum Pieniądza NBP im. Sławomira S. Skrzypka Centrum Pieniądza NBP im. Sławomira S. Skrzypka jest jedyną w swoim rodzaju interaktywną placówką edukacyjno-wystawienniczą. Licząca ponad 2000 m2 powierzchni i podzielona na 16 sal tematycznych multimedialna ekspozycja opowiada historię pieniądza, wyjaśnia rolę banków centralnych, znaczenie procesów ekonomicznych oraz zasady inwestowania – wszystko w nowoczesny i atrakcyjny sposób. Zwiedzanie uzupełnia system powizyty, który umożliwia interaktywne zdobywanie wiedzy o finansach poza murami Centrum.
Pieniądz jest centralnym punktem każdej części ekspozycji. Zwiedzanie Centrum Pieniądza NBP rozpoczyna się od narodzin pieniądza i prezentacji pierwszych form, jakie przyjmował w starożytności. Dalsza podróż to spotkanie z pieniądzem monetarnym, a finalnie z wirtualnym.
Zobacz, co się dzieje z pieniądzem w czasie wojny. Przyjrzyj się historycznym dokumentom, archiwalnym zdjęciom oraz banknotom i środkom płatniczym wprowadzanym na różnych obszarach ziem polskich w okresie I i II wojny światowej.
Rzadko zastanawiamy się nad tym, co mamy w portfelu, bardziej interesuje nas to, ile w nim
mamy. Tutaj odkryjesz, że codziennie nosisz w kieszeni prawdziwe dzieła sztuki powielone
w milionach egzemplarzy.
W sali stylizowanej na halę produkcyjną poznasz proces powstawania pieniądza, wybitnych projektantów monet i banknotów oraz ich warsztat pracy.
Pieniądze decydują o naszym dobrobycie, pozycji społecznej, otwierają przed nami nowe
możliwości. Nic zatem dziwnego, że zawsze wzbudzały silne emocje, stając się tym samym wymarzonym tematem dla artystów.
Poznaj ukryte dzieła sztuki, w których pieniądz odgrywa pierwszoplanową rolę. Mamy nadzieję, że przeżycia, jakich nasi Goście tu doświadczą wprowadzą ich w atmosferę Centrum Pieniądza NBP. Skarbiec ze sztabą złota, bankowóz, cenne polskie numizmaty – w tym denar Bolesława Chrobrego – oraz złote monety z całego świata, to tylko niektóre z atrakcji czekających na zwiedzających.
Goście Centrum Pieniądza NBP dowiedzą się także, jak działa rynek kapitałowy oraz bank centralny.

Szczegóły strony www.cpnbp.pl:

Komentarze:

Dodaj swój komentarz »

Podlinkuj stronę www.cpnbp.pl:

Centrum Pieniądza NBP im. Sławomira S. Skrzypka