Twoja strona www Dodaj stronę

Leszek Andrzejewski znaczki, cegiełki niezależnych wydawnictw

Leszek Andrzejewski znaczki, cegiełki niezależnych wydawnictw Witryna poświęcona jest prezentacji znaczków, cegiełek niezależnych wydawnictw działających w Polsce w okresie od stanu wojennego do 1989 roku.
Zbiory na stronie, znaczki podziemnej Poczty Solidarności i innych organizacji niepodległościowych są w 100% moim zbiorem. Była to forma mojego finansowego wspierania Podziemnej Solidarności, w wyniku, czego powstała ta kolekcja. Część znaczków została pozyskana po 89 roku w wyniku wymiany. Są one dodatkowo oznaczone w uwagach.
Znaczki te nie są typowymi walorami filatelistycznymi. Znaczki Poczty Podziemnej stanowiły formę cegiełek wspierających organizacje niepodległościowe w walce z reżimem komunistycznym. Oprócz wartości poznawczych i artystycznych były dla ludzi symbolem braku uległości wobec władzy. Ilość znaczków wydanych w omawianym okresie jest praktycznie niemożliwa do oszacowania. Uważa się, że w kolportażu znalazło się ok. 20 000 znaczków.
W omawianym okresie działało sto kilkadziesiąt poczt. W mojej kolekcji znajdują się znaczki: Poczty Solidarności, Poczty Solidarności Walczącej, Poczty KPN, Niezależnej Poczty Pomorza, Poczty Niezależnej, Poczty Podziemnej, Polskiego Państwa Podziemnego, Wolnej Poczty, SKOS Metrum Siedlce, znaczki Wydawnictwa Most oraz innych wydawnictw niezależnych. Oddzielną kategorię prezentują banknoty. Wśród walorów znajdujących się w mojej kolekcji jest unikalny znaczek wydany tylko w 12 egzemplarzach: uzupełnienie oficjalnej serii znaczków „Polscy laureaci nagrody Nobla”.

Szczegóły strony www.andrzejewski.siedlce.pl:

Komentarze:

Dodaj swój komentarz »

Podlinkuj stronę www.andrzejewski.siedlce.pl:

Leszek Andrzejewski znaczki, cegiełki niezależnych wydawnictw