Twoja strona www Dodaj stronę

Buttonarium.eu - Polska Filobutonistyka

Buttonarium.eu - Polska Filobutonistyka Strona poświęcona jest filobutonistyce, czyli kolekcjonowaniu guzików. Jest to stosunkowo młode hobby, ale za to bardzo ciekawe i szybko zyskujące nowych zwolenników.
Bogata i burzliwa historia naszego kraju sprzyjała zaistnieniu i pozostawieniu na jego terytorium wielu rodzajów guzików. Właśnie za sprawą historii, na obszarze Polski występują guziki wielu różnych krajów (zabory, wojny, główne szlaki handlowe), dlatego też filobutonistyka jest bardzo interesującym i bogatym hobby. To właśnie u nas można spotkać unikatowe eksponaty z tej dziedziny kolekcjonerstwa, pochodzące z odległych zakątków Europy, Azji i Świata.
Znikoma ilość materiałów, wąska bibliografia oraz całkowity brak opracowań naukowych powodują, że hobby to stawia przed kolekcjonerem wiele znaków zapytania. Rodzące się wątpliwości, niekiedy latami pozostają bez odpowiedzi. Filobutoniści próbują za pośrednictwem różnego rodzaju internetowych for dyskusyjnych rozwikłać zagadki związane z konkretnymi eksponatami.
Buttonarium - to miejsce w Internecie, gdzie wspólnie z innymi kolekcjonerami gromadzone są najładniejsze, najrzadsze, najokazalsze guziki z naszych kolekcji, chociaż i dla tych "pomniejszych" też nie brakuje tutaj miejsca;
- to miejsce w którym przeszłość przemawia do nas obrazami guzików – niemych świadków całych wojen, wielkich batalii, małych potyczek oraz innych wydarzeń historycznych, towarzyszy żołnierskiej i ludzkiej doli i niedoli;
- to swoistego rodzaju muzeum, lapidarium i źródło informacji historycznej, to miejsce, gdzie można poszukać podobnych guzików do tego, który nam się właśnie trafił;
- to też miejsce dla guzików polskich kolekcjonerów, gdzie w końcu ujrzą światło dzienne przez szerokie okno Internetu.
Na stronie można znaleźć wiele ciekawych guzików oraz informacji z nimi związanych, istnieje też możliwość pisania komentarzy.
Zapraszam do współpracy, każdy może pomóc w gromadzeniu, systematyzowaniu i popularyzowaniu wiedzy na temat filobutonistyki.

Szczegóły strony www.buttonarium.eu:

Komentarze:

Dodaj swój komentarz »

Podlinkuj stronę www.buttonarium.eu:

Buttonarium.eu - Polska Filobutonistyka